AUTOLEO s.r.o.
specialista na autodíly, spolehněte se na zkušenost...

325 514 786, 724 169 588

PROVOZNÍ KAPALINY CARLSON

vloženo: 26. 05. 2013

Carlson® je exkluzivní česká značka motorových a převodových olejů a ostatních provozních kapalin nejvyšší kvality srovnatelné se světovou špičkou. Široký sortiment zahrnuje minerální, polosyntetické i plně syntetické oleje do všech typů motorů a převodovek včetně automatických a plně odpovídajícím náročným parametrům výrobců vozidel, dále nízkotuhnoucí kapaliny, kapaliny do ostřikovačů a destilovanou vodu. Distribuovány jsou v lahvích s objemem 1l, v kanystrech s objemem 5l a také v sudech pro autoservisy a dílny. Náročné testování bylo provedeno v extrémních podmínkách na terénních vozidlech, kde byla simulována maximální možná provozní zátěž. Věříme, že budete s kvalitou olejů Carlson® spokojeni.

 

Pro bližší představu o kvalitě olejů Carlson® si uveďme seznam motorových testů, kterými každý olej musí projít před uvedením na trh. Jedná se o celkem sedm náročných motorových testů, při nichž se hodnotí tvorba vysokoteplotních úsad a váznutí pístní kroužků, tvorba nízkoteplotních kalů, opotřebení ventilového rozvodu, tvorba tmavých kalů na vnitřních stěnách motoru atd. Každý test se provádí na jiném typu motoru a za jiných atmosférických a teplotních podmínek. Po proběhnutí motorového testu se hodnotí čistota motoru po jeho rozebrání, zjišťuje se hmotnost důležitých dílů motoru před testem a po něm pro zjištění opotřebení (otěru) a při některých testech se hodnotí také viskozitní vlastnosti konkrétního oleje. Tuto testovací proceduru doplňuje náročné testování jak v běžném provozu, tak v závodních vozidlech, kdy jsou důkladně zkoumány vlastnosti při extrémní zimní zátěži v alpských podmínkách a také na saharské poušti.

                  

 

 

                                                              

Vysoce kvalitní základové oleje jsou hlavním stavebním   kamenem olejů Carlson. Pro oleje Carlson® viskozitních tříd SAE   15W-40 se používají rozpouštědlové rafináty skupiny I. Pro polosyntetické   oleje třídy SAE 10W-40 se používají jako základ směsi základových olejů skupin I a II. Plně syntetické oleje třídy   5W-40 obsahují základové oleje skupiny III s příměsí ze skupiny II a s   přídavkem syntetických látek pro zlepšení nízkoteplotních vlastností. Do   směsi základových olejů se přidávají dále modifikátory viskozity a výkonová   aditiva. Modifikátory viskozity jsou látky, které eliminují vliv rozdílných   teplot mezi letními a zimními a také teplotní rozdíly přes den a přes noc.   Zajišťují, aby vlastnosti oleje byly rovnoměrné při co nejšširším rozsahu   teplot a okolních podmínek

 

 

                                                                     

Odkaz: Carlson


Hlavní stránka Promo akce